Lyssna

Translate

För bästa upplevelse och funktion av denna webbplats vänligen aktivera javascript.

Öppet Hus 18 november 2021

Välkommen till öppet hus på Ängelholms gymnasieskola 18 november 2021 klockan 17.00-20.00.

Rönnegymnasite och Valhall College hälsar välkommen till öppet hus. Förutom att träffa elever och personal på våra olika program kan du passa på att testa maten i våra skolrestauranger som håller öppet för dig.

Du kan också få information om musik och idrott som är valbart för alla elever oavsett program. Vill du prata med studie- och yrkesvägledare, skolledare eller personal i vår elevhälsa (specialpedagoger, skolsköterskor och kuratorer) finns de också på plats.

Starta gärna besöket i atrium (innanför huvudentrén Skolgatan 8) på Rönnegymnasiet eller i kafeterian (BF-huset Stjernsvärds allé 29) på Valhall College så hjälper vi dig tillrätta.

Programmen på Ängelholms gymnasieskola

Lärare och elever välkomnar besökare till öppet hus. Foto.